Jak usunąć plamy wodne na blacie z granitu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jak usunąć plamy wodne na blacie z granitu Jak usunąć plamy wodne na blacie z granitu

Jak usunąć plamy wodne z granitu

Wskazówki dotyczące usuwania plam z wody z granitu, mogą się przydać.

Zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami.

Blaty granitowe mogą świetnie wyglądać przez lata codziennego użytkowania, wymagając jedynie minimalnej ilości codziennej pielęgnacji.

 

Oto kilka wskazówek, które pomogą zachować najlepszy wygląd granitu, a także wskazówki dotyczące usuwania plam z wody i innych rodzajów plam:

 

  • Do codziennego czyszczenia używaj wody i łagodnego mydła lub naturalnego środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do kamienia. Kwaśne środki czyszczące lub ścierne mogą uszkodzić uszczelniacz blatu.
  • Usuwaj rozlane substancje, gdy tylko się pojawią; kwaśne płyny, takie jak wino, sok pomarańczowy lub cytrynowy, a nawet napoje gazowane i mydło domowe, mogą zniszczyć uszczelniacz i poplamić powierzchnię.
  • Aby usunąć plamy z wody, umyj plamę delikatnym detergentem i wodą; do delikatnego szorowania użyj miękkiej szczeciny. Spłucz czystą wodą i osusz.
  • W przypadku nieco bardziej upartych plam przygotuj pastę z sody oczyszczonej i wody lub talk z rozcieńczonym roztworem amoniaku, wybielacza lub nadtlenku wodoru. Delikatnie wyszoruj miękką szczotką i dokładnie spłucz. Usunięcie plamy może zająć kilka aplikacji.


W przypadku wytrwałych pierścieni wodnych wokół kranu powstających z twardej wody, która osadza się na powierzchni, spróbuj delikatnie szorować podkładką Brillo lub delikatnie szorować żyletką, a następnie wytrzyj pozostałość miękką, wilgotną ściereczką.

W przypadku naprawdę upartych plam spróbuj użyć okładu lub ekstraktora. Produkty okładów wykonane specjalnie na granit można kupić w specjalnym sklepie z narzędziami lub powierzchniami kamiennymi, lub możesz zrobić własną pastę z mąki i nadtlenku wodoru. Gruba, ciastowata mieszanka powinna być nakładana obficie, a następnie przykryta plastikową folią i oklejona krawędziami taśmą malarską. Pozostaw na 24 godziny lub dłużej, a następnie zeskrob pastę i spłucz blat wodą.

Proces ten nasiąka plamą i wbija wszelkie plamy znajdujące się w granicie w głąb kamienia. Oczyszczoną powierzchnię można w razie potrzeby ponownie uszczelnić. Blaty granitowe mogą wymagać okazjonalnego ponownego uszczelnienia. Gdy woda na powierzchni granitu nie będzie się już gromadzić, skontaktuj się z specjalistą od kamieni, aby ponownie zamknąć granit.

KONTAKT

DOMINOMEBLE CIEŚLIK TOMASZ

Strzałków 22 lipca 13D

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 353 808