4 kluczowe wskazówki dotyczące usuwania brudu i mazi z kranów umywalkowych i kuchennych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
4 kluczowe wskazówki dotyczące usuwania brudu i mazi z kranów umywalkowych i kuchennych 4 kluczowe wskazówki dotyczące usuwania brudu i mazi z kranów umywalkowych i kuchennych

4 kluczowe wskazówki dotyczące usuwania brudu i mazi z kranów umywalkowych i kuchennych


Świeżo wyczyszczona bateria umywalkowa, która świeci w świetle, może sprawić, że Twoja kuchnia lub łazienka będzie wyglądać na milion dolarów. Jednak, podobnie jak w przypadku większości rzeczy, krany zlewozmywakowe nie pozostają czyste na zawsze i ostatecznie powróci przerażające nagromadzenie brudu i mazi.

Wraz z nieprzyjemnym zabrudzeniem armatura zlewozmywaka jest podatna na rozwój drobnoustrojów. Niektóre rodzaje drobnoustrojów mogą mieć negatywny wpływ na krany, ponieważ mogą powodować problemy, takie jak plamy powierzchniowe i zapachy. Ponieważ te zlewozmywaki regularnie wypompowują ciepłą wodę, tworzy się gorące i wilgotne środowisko, w którym rozwijają się mikroorganizmy. W odpowiednich warunkach mikroby podwoją swoją liczebność na powierzchni baterii kuchennych i łazienkowych w ciągu zaledwie dwudziestu minut. Chociaż zanieczyszczenie mikrobiologiczne armatury zlewu może stanowić problem w domu, może to być poważny problem w miejscach publicznych, takich jak szpitale i toalety komunalne. Drobnoustroje, które rosną na powierzchni publicznych kranów, mogą być łatwo przenoszone i rozprzestrzeniane wśród ogółu społeczeństwa, jeśli armatura zlewozmywaka pozostanie nieczysta.

Czyszczenie baterii umywalkowych może być trudne ze względu na ich wykończenie i często niewygodny kształt. Jednak pozostawienie ich nieczystych przez długi czas może spowodować, że staną się bardzo matowe i zwiększą ryzyko zakażenia drobnoustrojami. Stosowanie odpowiednich środków czyszczących nie tylko ułatwia proces czyszczenia, ale jest niezwykle ważne, aby nie uszkodzić wykończenia baterii. Jeśli armatura w Twojej łazience i zlewozmywaku wygląda na szczególnie brudną i chcesz, aby znów błyszczały, zebraliśmy cztery najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci zrozumieć, jak najlepiej je wyczyścić.

 

1. Poznaj wykończenie swojego kranu

Zrozumienie wykończenia armatury zlewozmywaka jest niezbędne, ponieważ określa, które produkty i narzędzia czyszczące najlepiej sprawdzą się w pracy. Sprawdź wykończenie kranu u producenta i zapytaj, jakie narzędzie do czyszczenia zaleca, aby go wyczyścić. Używanie gąbek do szorowania lub szczotek ściernych nie jest dobrym pomysłem w przypadku większości wykończeń. W większości przypadków wystarczy ściereczka do czyszczenia

 

2. Użyj płynu do naczyń i ciepłej wody, aby wyczyścić kran

Jeśli twoje krany nie są szczególnie zabrudzone, częściej można używać płynu do mycia naczyń i ciepłej wody z szmatką do czyszczenia2. Po prostu przetrzyj uchwyt zlewozmywakiem płynem do naczyń i osusz nieużywaną szmatką do czyszczenia. Wypoleruj kran suchą szmatką, aby nabłyszczał.

 

3. Aby usunąć nagromadzony brud, spróbuj użyć białego octu

Jeśli armatura zlewozmywaka ma poważny problem z zabrudzeniem, który nie ustąpi, będziesz chciał użyć białego octu. Dodaj pół szklanki octu do pół szklanki gorącej wody i zanurz w roztworze ściereczkę do czyszczenia. 2 Przetestuj roztwór na małej części kranu, aby upewnić się, że nie uszkodzi wykończenia urządzenia, zanim przejdziesz dalej i przetrzyj roztworem brud.

 

4. Szczoteczka do zębów i soda oczyszczona mogą pomóc usunąć plamy

Soda oczyszczona świetnie sprawdza się w czyszczeniu większości powierzchni. Zalecamy nałożenie niewielkiej ilości sody oczyszczonej na starą szczoteczkę do zębów i dodanie bardzo małej kropli wody. Wyczyść krany w kuchni i łazience roztworem naniesionym na szczoteczkę, aby usunąć nieprzyjemne plamy



KONTAKT

DOMINOMEBLE CIEŚLIK TOMASZ

Strzałków 22 lipca 13D

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 353 808