Wyspa kuchenna czy nie? Zalety i wady włączenia wyspy kuchennej do nowego projektu kuchni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wyspa kuchenna czy nie? Zalety i wady Wyspa kuchenna czy nie? Zalety i wady

Wyspa kuchenna czy nie? Zalety i wady włączenia wyspy kuchennej do nowego projektu kuchni

Kuchnia z wyspą to stosunkowo nowy pomysł, jeśli chodzi o projekty kuchni. Gdy kuchnie stały się większe, a otwarte plany domów stały się popularne, wyspa kuchenna stała się niemal domyślnym elementem każdej nowej kuchni. Nie oznacza to jednak, że kuchnia z wyspą jest odpowiednia dla każdej kuchni! Jeśli zastanawiasz się nad przebudową kuchni i pojawia się pytanie „wyspa kuchenna czy nie”, oto kilka rzeczy do rozważenia…

Czy masz miejsce na kuchnię z wyspą?
Otwarta kuchnia z wyspą powinna mieć co najmniej 90 cm prześwitu po każdej stronie wyspy. Dlaczego tak dużo? Ponieważ ma to być miejsce pracy. Gdybyś tylko go minął, wystarczyłoby 60 cm. Ale nie instalujesz wyspy w nowej kuchni, więc możesz ją po prostu ominąć. Więc to 90cm. Weź pod uwagę wielkość swojej nowej kuchni: czy możesz dopasować wyspę?

Czy stać cię na kuchnię z wyspą
Odpowiadając na pytanie „wyspa kuchenna czy nie”, weź pod uwagę swój budżet. Dodanie wyspy kuchennej zwiększa koszty szafki i blatu, a także dowolnego urządzenia lub zlewu oraz wyposażenia, które rozważasz. Przyznane użycie pół-niestandardowych szafek pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze od samego początku, ale mimo to - musisz zebrać liczby i sprawdzić, czy masz w swoim budżecie miejsce na wyspę kuchenną, oprócz miejsca w pokoju.

Plusy i minusy otwartej kuchni z wyspą
Wyspa kuchenna ma wiele zalet: uzyskujesz więcej miejsca na blat, więcej miejsca do przechowywania, część jadalną i ewentualnie miejsce na urządzenie lub mały zlew. Krótko mówiąc, możesz łatwo przekształcić kuchnię w kształcie litery L w kuchnię w kształcie litery U z dodatkiem wyspy! Dzięki otwartemu planowi koncepcyjnemu możesz także wchodzić w interakcje z osobami spoza kuchni podczas gotowania lub mieć oko na dzieci odrabiające lekcje, siedząc na wyspie.

Z drugiej strony masz dodatkowy koszt, jak wspomniano powyżej, plus wyspa może zakłócić klasyczny trójkątny układ zlewu / kuchenki / lodówki. Przede wszystkim chcesz, aby Twoja kuchnia była funkcjonalna, więc dodanie wyspy i spowodowanie dysfunkcji to bardzo zły pomysł. To powiedziawszy, nie wszystkie wyspy muszą mieć kształt prostokąta. Możesz spojrzeć na coś w kształcie litery V, jeśli to lepiej służy Twojemu przepływowi ruchu. Ale to również zwiększy Twoje koszty.

Alternatywne odpowiedzi na pytanie „wyspa kuchenna czy nie”
Istnieją sposoby na dodanie niektórych funkcjonalności i elementów projektu wyspy bez ponoszenia kosztów lub bałaganu z mojo podczas gotowania. Zamiast tego możesz użyć tabeli. Dzięki stołowi zyskujesz dodatkową powierzchnię do gotowania, a ponadto staje się miejscem do jedzenia, z którego każdy może korzystać. W przypadku wyspy miejsca siedzące są tylko z jednej strony, więc podczas posiłku mniej jest razem. W razie potrzeby stół można odsunąć i przesunąć do ściany. Inną alternatywą jest wózek na kołach. Dzięki wózkowi otrzymujesz powierzchnię roboczą oraz miejsce do przechowywania i - tak jak w przypadku stołu - możesz go usunąć z drogi. Możesz też użyć mebla, który nie był przeznaczony do użytku w kuchni, ale wygląda wspaniale na środku pokoju, dodając stylu i szyku, a także miejsca do siekania warzyw.

KONTAKT

DOMINOMEBLE CIEŚLIK TOMASZ

Strzałków 22 lipca 13D

97-500 Radomsko

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. kom.: 517 353 808